Náš milý anjelik Benjamín

      Nemohla som sa s Tebou fyzicky rozlúčiť, bola som celý čas v nemocnici, keďže si už bol veľký, ale nepriaznivo položený - vybrali mi Ťa sekciou. No veď si už bol na svoj vek hotový valibuk (34 tt - 2450g 47cm). Lúčim sa s Tebou aspoň takto, prepáč, že som si Ťa nepritúlila, nepohladila a ani nemohla Ti dať aspoň malý božtek na čielko.

      Viem, že sa tam stretneš s našim maličkým anjelikom, ktorý od nás odišiel veľmi maličký v 15 tt, ani sme sa nedozvedeli, či je to chlapček alebo dievčatko. Je tam už 3 roky.

      Ty si odletel len teraz pred týždňom, nepočkal si, aby sme Ťa s ockom mohli privítať doma, kde sme pre Teba a Tvoju takmer dvojročnú sestričku chystali krásnu izbu s farebnou postieľkou. Sestrička nevie, že si odletel, ale ľúbila by Ťa - má veľmi rada malé deti a aj Ti dala párkrát božtek cez moje bruško.

      Veľmi sme sa s ockom na Teba tešili, vlastne všetci v rodine. Trochu som sa aj obávala ako zvládnem odstavenie Tvojej sestričky od mliečka, aby som Ti neuškodila. No Tvoja sestrička to zvládla ako veľká slečna za 3 dni.

      Odpusť mi anjelik, že som sa Ti nevenovala tak ako Tvojej sestričke, nemala som na Teba toľko času, nehladkala som Ťa tak často, ako by si si to zaslúžil, nerozprávala som sa s Tebou často a ani som Ti nepúšťala pesničky. Musel si sa deliť o moju pozornosť so svojou sestričkou. No odpusť, nebolo to preto, žeby som Ťa chcela zanedbávať, ale Tvojej sestričke som sa chcela venovať, pokiaľ je sama, aby sme obe boli pripravené venovať sa potom iba Tebe.

      Odletel si skôr, ako by si zistil, aké to je to, keď Ťa mama hojdá v náručí, keď Ťa objíma, ani nevieš ako chutí mamkine mliečko, nikdy Tvoje líčka nepohladká slniečko.

      Nechal si nám tu na seba iba spomienku v podobe spiacej bábiky v bielej truhličke. A ešte niečo ostalo po Tebe veľká bolesť v srdci ...

Tvoja mama